Blogspot, “Mahe-mahe”

 

Blogspot, “Mahe-mahe”, 29.10.2006
http://mahe-mahe.blogspot.com

Mina siin jälle 🙂
Esiteks ei saa ma üle ega ümber sellest, et mul on siiras rõõm selle üle, et Võru-Tähe nurgale endise alkoholipoe asemele on tekkinud uus ökopood (kui ma ei eksi, siis kannab nime “Selina”). Keegi perekoolis juhtus mainima ja mina võtsin muidugi kohe “rattad selga” ja põrutasin kohapeale uurima-puurima.

Pood oli natuke tühjavõitu aga pisut käivet ma neile siiski tegin. Eile käisin Selverist (mis on vist kõige paremini ökotoodetega varustatud tavapoodide kett Tartus) ökotooteid otsimas. Saagiks sain Lima firma toodetest müsli, viieviljahelbed ja täisteranisu-spagetid + pakk Clipperi orgaanilist metsamarjateed. Tänasest käigust uude poodi sai koju taritud kaua tagaotsitud Pajumäe talu ökopiim ja kohupiimakreem karamellikastmega. No ja endale ostsin valmis Urtekrami shampooni merevetikatega, juhuks kui vana shampoon otsa saab ja mul kiiruga pole aega ökovarianti otsida.

Niisiis jagan oma degustatsioonitulemusi 10 punkti skaalal:
Kõigepealt sai ette võetud Clipperi metsamarjatee. Pakend – 10 (Väga ilusa kujundusega, 100% bioloogiliselt lagunevast materjalist), lõhn – 10 (Isuäratav, tugev aroom), maitse – 7 (Pidin pettuma, sest 1 pakike tavalise 250ml teetassi kohta on liiga palju. Tee tuli liiga vänge. Ilmselt on paras 1 pakike terve liitri kohta. Maitse oli pisut hapukas aga see-eest puudus täiesti tavateedele iseloomulik sünteetiliste lõhna- ja maitseainete kõrvalmaik.)
Järgmiseks pistsin nahka Pajumäe kohupiimakreemi. Pakend – 5 (Mittelagunev plastpakend, mida Eestis ilmselt ka ümber ei töödelda, see-eest taaskasutatav.) Maitse – 9 (Väga hea mahe maitse aga karamellikaste, mis ei ole ökotoodang, seal peal rikkus natuke asja, kuna oli transpordiga muutunud vesiseks ja oli liiga magus).
Õhtupoole, kui piiga magama sättisin, võtsin ette Lima müsli ja Pajumäe piima – kokkusegatuna muidugi. Lima müsli pakend – 10 (100% lagunev, ilus kujundus, valmistatud vanapaberist), lõhn – puudus pea täielikult aga ökokuivained ei peakski mingit moodi lõhnama, maitse – 9 (Kuna toode ei sisalda suhkrut, siis oli see natuke magedavõitu aga mitte üleliia, kuna ohtralt sissesegatud puuviljad andsid paraja magususe). Pajumäe piima pakend – 7 (Mittelagunev plastämber, taaskasutatav mitmel otstarbel, puudusid trükised, seega jäi paar puud metsa), lõhn – 10 (Ehe vanaema maapiima lõhn), maitse – 9 (Ilmselt oleksin pidanud ämbrit enne avamist kõvasti loksutama, et erinevad kihid ühtlaselt seguneksid, tundus tiba vesine. See-eest puudus täielikult tavalisele talupiimale iseloomulik lehmamaitse).

Viieviljahelbeid proovin ilmselt nädalavahetusel, kui mees hommikul kodus on ja minul aega piiga kõrvalt süüa teha, spagetid ilmselt satuvad juba hommeõhtusele söögilauale aga enne pean ma nuputama, kust võiks saada mahehakkliha, kui meil sellist üldse kusagil turustatakse. Vaikselt uurin juba järgmise kuu tellimuse tarbeks ahoi mahenurka. Plaan ongi tellida sealt edaspidi korra kuus, sest nii saan vajamineva kõik korraga kätte, samas ei kasva postikulud üle pea ja ei tee hinda kalliks.